Klaudie

Olejování pokožky hlavy. Jaké jsou ty nejlepší oleje pro pokožku naší hlavy?

Věřte tomu, nebo ne, ale užívání oleje na pokožce hlavy může zabránit problémům s její přebytečnou mastnotou a pomoci udržet vaše vlasy svěží.

Nejprve jsem vůči myšlence vlasového olejování byla značně skeptická. Věděla jsem, že tento typ péče o pokožku hlavy užívá celá řada bloggerů, ale měla jsem své pochybnosti ohledně toho, jak mi mají mastné oleje pomoci vyřešit problém s mastnou hlavou s tendencí k tvorbě lupů.

Poté, co jsem si skočila ke kamarádce/kadeřnici na jedno sezení vlasového olejování, jsem změnila na tuto metodu názor. 🙂 Uvědomila jsem si, že se není čeho bát. Olej naopak fungoval naprosto skvěle a dokázal mi zlepšit stav jak pokožky hlavy, tak vlasů. Po tomto malém úspěchu jsem se do tématu olejování pokožky hlavy pustila naplno 😀

Nyní bych vám formou tohoto článku ráda nabídla mé poznatky ohledně toho, jaké oleje jsou pro péči o pokožku těmi nejlepšími.

Proč byste měli olejování pokožky hlavy vyzkoušet i vy?

Začnu tím, že zodpovím tu nejčastější otázku, kterou mi pokládáte. Proč si na hlavu aplikovat oleje? Věřte mi, když vám řeknu, že vhodně vybraný olej dokáže efektivně pečovat o vaši pokožku hlavy a přitom také pomoci zkrášlit vaše vlasy lépe než drahé vlasové masky z luxusních salonů.

Olejování pokožky vlasů byste měli vyzkoušet z těchto důvodů:

  • posiluje hydro-lipidovou vrstvu pokožky
  • zajišťuje dostatečnou úroveň hydratace
  • vyrovnává množství produkovaného mazu
  • obnovuje přírodní pH pokožky

Oleje jsou dále zcela přírodní, šetrné a bohaté na obsah zdravých mastných kyselin, minerálů, vitaminů a rostlinných sterolů! <3

Účinky olejování pokožky hlavy

Je mi jasné, že nejjednodušší způsob, jak zjistit, zdali je produkt efektivní, je podívat se na jeho účinky při pravidelné aplikaci. Jak je na tom olejování pokožky hlavy?

  • Předtím, než jsem začala s užíváním olejů byla má pokožka hlavy často podrážděná a plná lupů. Tohoto problému jsem se dlouhodobě nemohla zbavit a nepomohly mi ani šampony a peelingy proti lupům. Myslím si, že toto byl také důvod, proč mi začaly vypadávat vlasy.
  • Po první aplikaci jsem si všimla, že byla má pokožka násobně klidnější a že míra podráždění byla nižší. Vlasy byly po fénování hebčí, měkčí a lesklejší. I přesto se ale podráždění a lupy brzy vrátily.
  • Po aplikaci oleje na pokožku hlavy po dobu dvou týdnů jsem si konečně začala všímat ústupu problémů s pokožkou mé hlavy. Přestaly se mi neustále tvořit lupy, má pokožka mě již nesvědila a mé vlasy konečně přestaly vypadávat a naopak se posílily. Pravidelná aplikace olejů učinila mou pokožku hlavy bohatší na živiny a hydrataci.

Nyní bych své vlasy za nic nevyměnila, jelikož jsou konečně dlouhé, husté, silné a objemné!

Jaké oleje jsou těmi nejlepšími pro péči o pokožku hlavy?

Účinky závisí na olejích, které užíváme. Ne každý olej funguje na pokožce hlavy stejně. Abych to upřesnila, ne všechny oleje dokáží zajistit takové účinky při aplikaci na pokožce hlavy a spíše se hodí pro aplikaci na vlasy či obličej.

Zde pro vás mám takové krátké shrnutí těch nejlepších olejů na pokožku hlavy.

Hořčičný olej: získává se z hořčičných semínek, které mu propůjčují celou řadu vitaminů a minerálů (včetně vitaminu E a zinku proti stárnutí). Hořčičný olej má úžasný účinek na pokožce hlavy, jelikož jí dokáže zajistit vyšší prokrvení, zklidnění podráždění a hydrataci.

Ricinový olej: jedná se o jeden z nejznámějších a nejlevnějších olejů. Můžete si jej zakoupit téměř kdekoliv. Je hustý a jeho pravidelná aplikace do pokožky hlavy stimuluje růst, snižuje míru vypadávání vlasů a brání podráždění a tvorbě lupů.

Lopuchový olej: Jedná se o bohatý zdroj vitaminů a přírodních složek, které podporují růst vlasů. Má bakteriostatický a protiplísňový účinek kdy také dokáže zabránit podráždění. Obsahuje síru, která dodává vlasům schopnost obnovy a snižuje tvorbu lupů.

Pískavicový olej: získává se ze semen pískavice, kterou jsem před nedávnem použila pro přípravu kondicionéru, který voněl trochu jako kuřeí vývar. Tento oleje má úžasný vyživující a zklidňující účinek, díky kterému dokáže eliminovat svědění a snížit míru tvorby lupů.

Čajovníkový olej: čajovníkový olej se dlouhodobě užívá jako efektivní ingredience pro dezinfekci a hojení pokožky. Má antibakteriální, protiplísňové a protivirové vlastnosti, což je důvodem toho, proč tak efektivně působí při aplikaci na podrážděnou pokožku s lupy, kterou mohou trápit vši či jiné neduhy.

Rozmarýnový olej: jedná se o další esenciální olej, který se proslavil svou nesmírnou efektivitou. Aplikace tohoto oleje na pokožku hlavy je snadný způsob, jak zabránit vypadávání vlasů a tvorbě lupů. Dokáže efektivně ulevit podrážděné pokožce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *